X
تبلیغات
رایتل

اردوهای دانش آموزی و عباس نمکی

اردوها وفعالیت های گروهی
چهارشنبه 18 اسفند‌ماه سال 1389

در اماکن شلوغ چگونه اردو را مدیریت کنیم؟

چگونه دانش آموزان را برای زیارت اماکن متبرکه به اردو ببریم؟

زیارتگاه ها و اماکن متبرکه غالبا به دلیل ارادت ما مسلمانان به بزرگان مدفون در این اماکن شلوغ هستند و همچنین گستردگی فضای زیارتگاه ها و بعضا وجود چندین درب ورود و خروج ،کار زیارت دانش آموزان را برای مربیان و عوامل اجرایی اردوها با مشکلاتی مواجه می کند. مشکلاتی از قبیل گم شدن دانش آموزان، تاخیر در باز گشت آنها و...

اما با کمی تامل و برنامه ریزی می توان براین مشکلات احتمالی فائق آمد و از فضای روحانی این اماکن حداکثر بهره را برد و اردویی به یاد ماندنی را برگزار نمود.

موارد زیراز جمله راهکار های تجربه شده ای است که احتمالا ما و شما را در تحقق این هدف کمک می کنند :

1- قبل از تشرف به حرم حتما اعضا اردو را در گروه های پنج تا هقت نفره تقسیم و سرگروه هر گروه را تعیین می کنیم.

2- شماره تماس تمامی اعضا گروه را اخذ می کنیم و شماره تماس سرگروه را به اعضا هر گروه می دهیم .

3- محلی را به عنوان محل تجمع اولیه و محل باز گشت دانش آموزان در نظر می گیریم که به سهولت قابل دسترسی باشد . سعی شود محل تعیین شده دارای نام مشخص و فاقد محل مشابه دیگر باشد.

4- حتی المقدور برای تمامی اعضا اردو نماد یا نشانه قابل شناسایی مانند شال گردن. دستمال گردن.مقنعه یا چادر معرف و.. که قابلیت تمایز داشته باشند در نظر می گیریم.

5- آدرس محل اسکان و شماره تماس مربیان و سرپرستان توسط کلیه اعضا اردو نوشته شود و در جیب آنها قرار گیرد.

6- به اعضا اردو آموزش بدهیم در صورت گم شدن بدون دلهره و با حفظ خونسردی به انتظامات حرم و یا پلیس مستقر در محل اطلاع دهند و به توصیه های آنها توجه کنند.

این راهکار ها برای بردن دانش آموزان به بازار و نمایشگاه ها و اماکن شلوغ مشابه نیز کاربرد دارد. خواهش میکنم شما نیز مواردی را که تجربه کرده اید را برای استفاده بیشتر سایر دوستان در اختیار ما قرار دهید.