X
تبلیغات
رایتل

اردوهای دانش آموزی و عباس نمکی

اردوها وفعالیت های گروهی
شنبه 20 فروردین‌ماه سال 1390

آشنایی با استاد علی عراقی

استاد علی عراقی آنقدر شناخته شده در جامعه تعلیم وتربیت به ویژه در حوزه اوقات فراغت دانش آموزی هستند که تلاش برای معرفی ایشان بیان بدیهیات است. اما به رسم ادب و به شیوه ادای احترام یک شاگرد به استاد و در حد مقدور به باز معرفی ایشان می پردازم. 

استاد علی عراقی مرد پرکارُبا انگیزه ُعاشق و با برنامه حوزه اوقات فراغت دانش آموزی که در خاطرات خوب اکثر دوست داران و فعالان اردوهای دانش اموزی جایگاه کم نظیری دارند قریب به بیست و یک سال از عمر گهربار خود را در ارائه خدمات موثر  وتخصصی به ویژه در حوزه تشکل های دانش آموزی و به صورت اخص تشکیلات پیشتازان وفرزانگان واردوهای دانش آموزی صرف نموده است. 

همه ما نیک به یاد داریم  روزهایی که ایشان به عنوان مدیر تشکل های دانش آموزی در سازمان دانش آموزی تلاش مضاعفی برای رشد و ارتقا جایگاه اوقات فراغت در نظام تعلیم و تربیت ایفا می نمودند ُتشکیلات پیشتازان وفرزانگان هم در بخش دانش آموزی و هم در بخش مربیان به حد کمال خود بسیار نزدیک شد و دارای هویت تشکیلاتی و اجتماعی شد که علیرغم تمام بدخواهی ها هنوز هم سربلند وسرافراز و پویا در بدنه دانش آموزی نظام تعلیم و تربیت ساری و جاری است.تالیف چندین کتاب و مقاله و تدوین ده ها آئین نامه و بخش نامه مرتبط از دیگر اقدامات ایشان است که همگی در راستای پویایی و کمال اردوها و تشکل های دانش آموزی و مربیان صورت پذیرفته است. برگزاری اردوهای ایندابا در دو سال متوالی در سال های ۸۳ و۸۴ با حضور قریب به ۲۰۰۰ نفر از مربیان تشکیلات سراسر کشورُ تشکیل و برگزاری مجامع دانش آموزی ُ برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس در تشکیلات و.. از دیگر یادگارهای این استاد دوست داشتنی و عزیز است. ایشان هم اکنون نیز با شور وشعف بسیار و به عنوان معاون اوقات فراغت اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش و با انگیزه ای مضاعف به تلاش برای تهیه و تدوین نظام جامع اوقات فراغت که در آن اردوهای دانش آموزیُ اردوگاه ها ُ تشکل های دانش آموزی و کانون ها و.. جایگاه واقعی خود را داشته باشند مشغول هستند. 

علی عراقی  از دوست داشتنی ترین و با اخلاق ترین مدیران امورتربیتی هستند که علاوه بر تخصص و توان کم نظیر ایشان ُ دارای ویژگی های انسانی هستند که از اصلی ترین عوامل موفقیت ایشان محسوب می شود . برای ایشان کماکان آرزوی استمرار موفقیت داریم و از اینکه در بیان ویژگی های ایشان کوتاهی شد عذر خواه هستم.