X
تبلیغات
رایتل

اردوهای دانش آموزی و عباس نمکی

اردوها وفعالیت های گروهی
شنبه 28 خرداد‌ماه سال 1390

خاطرات اردویی. سرکار خانم کله وندی

هر لحظه اردو حکایتی ست به یاد ماندنی . حکایتی که در تمام ابعاد وجودی تاثیر می گذارد.

تمام دقایق اردو دقایق طلایی خاطره هاست. خاطره های سازنده که برفرد اثری حک شده بجای می گذارد.

اردو تمرین زندگی است.تمرین زندگی در طبیعت با حداقل امکانات ،که باعث ساخته شدن فرد میشود. در اردو گذشت ،فداکاری،صبر و بردباری دربرابر مشکلات ،همکاری و وفاداری  آموخته می شود.

اردو عشق است عشقی که بدون تباه کردن من ، ما می آفریند. و این عشق به اهداف اردوست که هرساله باعث حضور می شود.

وقتی کوله بار سفر را می بندی که به اردو بروی باید عهد و پیمان ببندی که از تمام ثانیه ها برای پیشبرد اهداف اردو بهره بگیری.همان اهدافی که باعث گردهم آمدن افراد مختلف با فرهنگ و آداب رسوم و تفکرهای مختلف می شود و آنان را بهم پیوند می دهد که باعث شکل گیری دوستی های پایدار است و خود این دوستی ها منجر به تبادل تجربیاتی می شود که سازنده هستند.

در اردو خاطرات شیرین و گاهاٌ تلخ و دردناک زیاد است .خاطرات شیرین مانا ترند . اما خاطرات دیگر گذرا هستند.

یکی از خاطرات من برمی گرده به اردوی آموزشی مربیان فرزانه که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد. مسئولیتی که به من محول شده بود فرمانده میدان مراسم اختتامیه بود . که نیاز به صدای رسا داشت . درست یک روز قبل از مراسم مشکل صدا پیدا کردم به پزشک اردو مراجعه کردم دارو برام تزریق کرد و موقتی خوب شدم بعد از چند ساعت دوباره مشکل پیدا کردم و خلاصه  آن دو روز کار من شد تزریق دارو . واقعاٌ نا امید شده بودم ولی با این وجود روز اختتامیه از صبح تا 2 ساعت قبل از مراسم 3بار دارو تزریق کردم . واقعاٌ استرس داشتم ولی خدا کمک کرد و 1 ساعت قبل از شروع برنامه مشکل حل شد و برنامه بخوبی اجرا شد.ونیم ساعت بعد از پایان برنامه مجدداً دچار مشکل شدم دیگه برام مهم نبود و این خواست خداوند بود که به موقع مشکلم حل شد.

خاطره دیگه بر می گرده به اردوی آموزشی مدرسین تشکیلات در شهر اصفهان: برای اولین بار قرار شد موقع رژه رفتن پیشتازان و فرزانگان مطالب رژه را بگویم اول پیشتازان رژه رفتند مطالب را به خوبی گفتم و بعد فرزانگان. خواستم بگویم ای فرزانگان شیر زنان دلیر ایران. گفتم ای فرزانگان مردان دلیر ایران . که بعد از رژه تا مدتی سوژه شده بود.اما این اجرا باعث شد که در زمینه نظام جمع قوی تر از قبل کار کنم.(اینجوری شد که شدیم مدرس معروف نظام جمع .تازه معروف هم شدم !!!! شوخی بود جدی نگیرید)

اما خاطرات درد ناک که هرگز از یاد نخواهد رفت یاد دوستانی است که زمانی در اردوها حضور داشتند اما مدتهاست از بین ما رفته اند دوستانی چون زنده یاد خانم موسوی از بوشهر و خانم عاشوری از همدان و... روحشان شاد و یادشان گرامی باد.