X
تبلیغات
رایتل

اردوهای دانش آموزی و عباس نمکی

اردوها وفعالیت های گروهی
دوشنبه 27 تیر‌ماه سال 1390

بالغ بر7 هزار دانش آموز در اردوهای تابستانی شرکت می کنند

طی تابستان 90:


بالغ بر7هزار نفر از دانش آموزان در طول فصل تابستان در اردوهای دانش آموزی شرکت خواهند کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مطلب فوق افزود:دانش آموزان برتر و فعال در زمینه های مختلف از جمله؛شوراهای برتر دانش آموزی،فعال عرصه های علمی،فرهنگی و هنری در این اردوها حضور می یابند.

حسن فرازنده خالدی با اعلام خبر برگزاری بخشی از اردوهای دانش آموزی پیش از ماه رمضان و بخشی از آنها بعد از این ماه مبارک اظهار کرد:بسته به شرایط و موضوعات پیش بینی شده در اردوها مدت زمان برگزاری از 2 تا 5 روز متغیر است.

وی ادامه داد:محل برگزاری اردوها و جشنواره ها،اردوگاه های ملی سطح کشور هستند که در شهر تهران،اردوگاه شهید باهنر،در شهرستان نیشابور،اردوگاه شهید رجایی،در استان اصفهان، اردوگاه شهید بهشتی و در استان مازندران، اردوگاه میرزا کوچک خان می باشند.

خالدی هدف از برگزاری این اردوها را در وهله اول تجلیل از دانش آموزان اعلام و تصریح کرد:هدف کلی از برگزاری اردوها توسعه مهارت های اجتماعی و تقویت آموزه های دینی و اخلاقی است.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه فضای اردوها به مثابه یک جامعه کوچک است ،خاطرنشان کرد:در این اردوها بسیاری از آداب زندگی،معاشرت ها،قوانین و مقررات اجتماعی در قالب کارهای گروهی بصورت غیر مستقیم به دانش آموزان آموخته می شود.

وی سوگیری  فضای اردوها را به سمت خروج از فضای کلاسی توصیف و تاکید کرد:دانش آموزان باید در اردوها آزاد باشند و بتوانند با پیشنهاد فعالیت های مورد علاقه خود به مدیران در صورت داشتن قابلیت اجرا آنها را عملیاتی کنند.

خالدی با اعلام قالب آموزش های درون اردویی به شکل کارگروهی و حل مسئله خاطر نشان کرد: تلاش می شود پیام نهایی آموزش بصورت یک مسئله به دانش آموزان ارائه شود تا آنها با تبادل اندیشه به پاسخ آن دست یابند.

وی خوب اندیشیدن و تفکر فعال در دانش آموزان را از اهداف نهایی تعیین شده در این اردوها دانست که در راستای مهندسی ذهن آنها پیش بینی شده است.