X
تبلیغات
رایتل

اردوهای دانش آموزی و عباس نمکی

اردوها وفعالیت های گروهی
پنج‌شنبه 29 دی‌ماه سال 1390

آشنایی با استاد فریفته

بسمه تعالی

بیوگرافی

شرح فعالیتهای آقای حمید(ماشاء ا...) فریفته فرزند علی متولد 1321 مشهد مقدس بازنشسته وزارت آموزش و پرورش خراسان در خدمتگزاری به نوجوانان ، جوانان ، مربیان ، مدیران و مسئولان  در سازمان پیش آهنگی (سابق)  - تشکیلات دانش آموزی - وزارت آموزش و پرورش - هلال احمر - تربیت بدنی و ... بمنظور اداره ، مشاوره و تدریس دوره های مختلف ارتقاء دانش آموزان و مربیان .

ارتقاء کلیه سلسله مراتب و کسب مهارتهای علمی و عملی از عضویت در واحد تا کارشناسی اردوها و مدرس کلیه امور و فعالیتهای فنی روز و طی دوره های مختلف رسمی از عضویت ساده در واحد پیش آهنگی تا کسب پایان نامه دوره عملی و وُودبَج (WOODBAJ) پیش آهنگی بین المللی .

دریافت نشانهای لیاقت کاربردی مهارتهای اردویی ، تربیتی و ورزشی مانند نقشه کشی ، نقشه خوانی ، گیاه شناسی، سبزیکاری ، سنگ شناسی ، مخابرات (گنگ ، سوت ، مورس ، چوب) ، کمکهای اولیه ، امداد و نجات در کوهستان ،دوره عالی نجوم ، خلبانی هواپیمای گلایدر(مشاور پیش آهنگی هوایی ایران) ، هواشناسی ، شنا ، روانشناسی کودک و نوجوان ، چادر زنی و آرایش کمپ ، گره زنی و لاشینگ ها و کسب نشانهای لیاقت ورزشی تا حد قهرمانی استانی و کشوری در رشته های والیبال ، کشتی فرنگی ، دو و میدانی ، بدن سازی ، بوکس و کوهنوردی ، که طبق ابلاغ فدراسیونهای مختلف هم اکنون جزء پیشکسوتان رشته های فوق هستم و با شرکت در جلسات و برنامه های مربوطه بعنوان کارشناس همکاری بایسته دارم.

بعرض میرسانم فعالیتها و کسب اطلاعات و مهارتهای کاربردی فوق در نوجوانی ، جوانی ، میان سالی و بازنشستگی بر غنی سازی اوقات فراغت خود و سایر مخاطبان چه دانش آموز و چه سایر اقشار جامعه نقش موثر داشته و تاثیر شگفتی با عنایت خداوند تبارک وتعالی و ائمه اطهار علیه السلام در سلامتی جسم و جان و روح خود و دیگران بر جا گذاشته ، شاید بهمین دلیل به گواهی دفاتر بیمه درمانی ام هیچگونه بیماری خاصی گریبان گیرم نشده.

خداوند تبارک وتعالی را شاکرم که با عنایات ویژه کلیه مسئولین امورتربیتی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش و سایر نهادها تا حد توان علوم مکتسبه اردویی و تربیتی خود را به هزاران دانش آموز تشکیلاتی و مربیان محترم منتقل نموده و این همکاری را در طول خدمت 54 ساله ام بدون وقفه ادامه دهم.

در آخر با توجه به عنایات و الطاف بی شمار باری تعالی اقرار می کنم که کسب احکام ، تقدیرنامه ها و دانش خود را مدیون اساتید متعهد ، دانش آموزان و جوانان هستم و خوب میدانم که هنوز هیچ نمی دانم ...

سال شمار 54 سال فعالیت مداوم در تشکیلات تربیتی و پرورشی

از سال 1335 تا 1338 (دانش آموز سال دوم تا پنجم دبیرستان) عضو واحد پیش آهنگی امیرکبیر مشهد

سال 1339 عضو تیم منتخب پیش آهنگان سیار استان خراسان و اعزام به اردوگاه منظریه به منظور شرکت در مسابقات فنی و کاربردی کشوری

سال 1340 پیش آهنگ سیار نمونه و مربی رسد پیش آهنگی دبستان صحاف مشهد

سال 1341 طی دوره مقدماتی مربیگری پیش آهنگی خراسان

سال 1342 تا سال 1344 طی دوره تکمیلی مربیگری پیش آهنگی خراسان و تشکیل واحد امداد و نجات کوهنوردی

سال 1344 مدرس سازمان پیش آهنگی و مدرس دانشجویان سپاه دانش (دوره نجات در کوهستان) در پادگان آموزشی مشهد و طی دوره نظری وُودبَج (WOODBAJ) بین المللی

سال 1345 مدرس دوره های سازمان پیش آهنگی و شرکت در دوره عملی وُودبَج (WOODBAJ) پیش آهنگی جهان در اردوگاه منظریه تهران ( پایان دوره تئوری و عملی خلبانی هواپیمای گلایدر و ساخت هواپیماهای مدل )

سال 1346 تا سال 1348 مدرس دوره تربیت مربی ، تشکیل واحد کوهنوردی امداد و نجات دانشکده سپاه دانش در تهران

سال 1348 تا 1359 مدرس دوره های مقدماتی و تکمیلی پیش آهنگی ، مامور در کمیته مرکزی فرامین حضرت امام (ره) و آموزش کوهنوردی به رزمندگان گروه های ضربت

سال 1359 تا 1363 مدرس و کارشناس پیش آهنگی استان طبق ماموریت نماینده ولایت فقیه در خراسان

سال 1363 تا 1365 سرپرست مدارس جمهوری اسلامی ایران در کشور هلند و مربی پیش آهنگان مقیم آن کشور

سال 1366 تا 1371 مدرس و برگزار کننده دوره های سرپرستی اردویی امور تربیتی استان خراسان و سایر استانها

سال 1371 تا 1373 مدرس و برگزار کننده دوره های ضمن خدمت مربیان تربیتی و کارشناس فنی اردوهای امور تربیتی تشکیلات دانش آموزی استان و کشور در دوره های مقدماتی و تکمیلی مدیریت اردویی (دانش آموزان ممتاز درسی و تربیتی ، پویندگان ، پیشتازان و فرزانگان(

سال 1374 بازنشسته وزارت آموزش و پرورش و ادامه همکاری با تشکیلات دانش آموزی

بطور خلاصه :

1375 تا 1390 مدرس و برگزار کننده افتخاری اردوهای دانش آموزان ممتاز درسی و تربیتی، تشکیلات پویندگان

برنامه ریزی ، تهیه و تدوین جزوات و کتب فنی مهارتهای اردویی تشکیلات

از سال 1340 عضویت افتخاری در شیر و خورشید ( هلال احمر) و شرکت در اکثر عملیات های امداد و نجات و آموزشی اعضاء داوطلب در امور اردوزنی ، اداره کمپ ها و اردوگاههای موقت حوادثی چون سیل قم و قوچان ، زلزله بوئین زهرا ، کاخک گناباد ، طبس ، رودبار ، تربت جام و ... و حوادثی چون نجات از زیر بهمن برفی و حوادث کوهستانی چون تونل کندوان ، بینالود و ... جبهه های جنگ تحمیلی خدمت نمودم.

هم اکنون بعنوان عضو کوچکی در برنامه ریزی و اداره دوره های تربیت مربی واحد نهضت پیش آهنگی هلال احمر همکاری دارم

بنا به منش پاسداری تشکیلاتی وظیفه دارم از کلیه مربیان، مسئولین 54 ساله خودم به ویژه اساتید بین المللی مانند مرحوم دکتر بنایی ، مرحوم صائب ، مرحوم مدنی ، آقایان صدری ، گوهری ، نادری ، ابوطالبی ، عدل ، پزشکپور ، مدیرامانی و همچنین از اولین مربیان واحد خودم در سال 1335 مرحوم شریف حسینی ، مرحوم منصور صنعی ، مرحوم گودرزی و آقایان ثقفی خادم ، عطاری بخصوص جناب آقای کامرانیان و ... . کلیه مسئولین وزارت آموزش و پرورش که با اهداء تقدیرنامه ها این منش را پاس داشته اند و مسئولین و کارشناسان فعلی سازمان دانش آموزی و نهضت پیش آهنگی هلال احمر که همواره مرا به همکاری دعوت و تشویق میفرمایند ، تشکر و قدردانی می نمایم.