X
تبلیغات
رایتل

اردوهای دانش آموزی و عباس نمکی

اردوها وفعالیت های گروهی
سه‌شنبه 22 فروردین‌ماه سال 1391

قلعه اسماعیل آقا

به گزارش سفر نیوز، مدیرکل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت: قلعه اسماعیل آقا در 20 کیلومتری ارومیه به مقصد جدید گردشگری در این استان تبدیل خواهد شد.

«کاظم غنی‌زاده» گفت: قلعه اسماعیل آقا که در زبان محلی «اسماعیل آقا قلعه‌سی» نیز نامیده می‌شود، مربوط به قلعه نظامی یکی از خان‌های محلی بوده است و از آن‌جا که گردشگران علاقه زیادی برای بازدید از این قلعه دارند، در برنامه‌ریزی‌های جدید اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی در سال 91 قرار است این قلعه به مقصد جدید گردشگری تبدیل شود.

وی با بیان این که این قلعه در 20 کیلومتری شمال غربی شهرستان ارومیه و با فاصله نسبتاً کمی از جاده سرو در بالای رشته کوهی قرار گرفته است، اظهار داشت:

قلعه اسماعیل آقا برفراز کوهی در 18کیلومتری غرب ارومیه و حاشیه رودخانه نازلوچای قرار دارد.

به گفته وی کاوش‌های انجام شده نشان می‌دهد که در جنب قلعه اسماعیل آقا، بقایای بناها و قلعه سنگی دیگری که به دوران اورارتویی مربوط است، وجود دارد.

وی یادآور شد: استان آذربایجان غربی یکی از استان‌های مسافرپذیر ایران است و وجود جاذبه‌های متفاوت گردشگری در این استان از جمله دریاچه ارومیه این استان را از دیگر استان‌های کشور متمایز کرده است.