X
تبلیغات
رایتل

اردوهای دانش آموزی و عباس نمکی

اردوها وفعالیت های گروهی
جمعه 17 آذر‌ماه سال 1391

یک روز اردو در مدرسه

برگزاری یک شب اردو در مدرسه از جمله  راهکارهای غلبه بر دغدغه ها و نگرانی های اولیاء و برخی از دانش آموزان پیرامون خطرات احتمالی اردوهاست .  

هرچند در صورت کاربست تمامی قوانین و مقررات و با حضور مربیانی توانمند و مجرب برگزاری اردوها معمولا بدون حاشیه و حادثه هستند اما می توان با برگزاری این سبک اردو ضمن جلب اعتماد خانواده ها و آموزش زندگی در شرایط متفاوت به دانش آموزان ُ زمینه برگزاری اردوهای بلند مدت و خارج از شهرستان را نیز برگزار نمود .  

در این طرح با مشارکت دانش آموزان در عصر پنجشنبه تعدادی از کلاس های مدرسه را تغییر کاربری می دهیم و با مفروش کردن آنها ، فضایی ایجاد می کنیم تا دانش آموزان در محیطی کاملا دوستانه و به سبک اردو یک شب را در مدرسه سپری کنند. در اجرای این طرح کلیه موارد اجرایی برگزاری اردوهای دانش آموزی مانند اخذ رضایت نامه و ...صورت پذیرد .

در این روش می توان با زمانبندی اردو ضمن دعوت از دبیران و همکارانی که در میان دانش آموزان محبوبیت بیشتری دارند ، برنامه ای را تدارک دید تا هم برنامه های علمی را به صورت غیر رسمی مدیریت کرد و هم شبه اردویی برگزار نمود که دانش آموزان در طول بیست و چهار ساعت اردو مواردی از مهارت های زندگی را بیاموزند.

همچنین می توان با مشارکت دانش آموزان نسبت به تغییر دکوراسیون راهرو ها و کلاس های مدرسه ، نظافت عمومی و پاکسازی تابلوهای مدرسه اقدام نمود.