X
تبلیغات
رایتل

اردوهای دانش آموزی و عباس نمکی

اردوها وفعالیت های گروهی
سه‌شنبه 12 آذر‌ماه سال 1392

کاهش بخشنامه های معاونت پرورشی

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال قصد داریم 70 درصد بخشنامه های ارسالی به استانها را کاهش دهیم و کتابی تحت عنوان برنامه مدرسه آرایی موضوعی 1500 کار را عنوان کرده ایم که مدیران و مربیان یکبار برای همیشه می توانند برنامه های سال را دنبال و پیگری کنند.

محمد ابراهیم محمدی اظهار داشت :  امسال با توجه به سیاست های دولت تدبیر و امید و مقام عالی وزارت در حوزه فرهنگی و هنری اولین بحثی که در نظر داریم برپایی اردو های دانش آموزی به طوری که  برای همه پایه ها اردوهایی متناسب داشته باشیم .

 

وی افزود: به همین منظور در آستانه باز تولد اردوگاه ها و کانون ها به لحاظ برنامه ، خدمات و مسائل مختلف مورد احتیاج دانش آموزان هستیم و جشنواره هایی که امسال داریم  بسیار متفاوت از سال های گذشته است و به خصوص در فیلم و نمایش محتوی محور و پایه محور است یعنی هزاران متن و نمایشنامه  خواهیم داشت که بر اساس پایه های درسی دانش آموزان استخراج شده و اجرا می شود .

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: به دنبال آشتی دادن  پرورشی و فعالیت های هنری با مسائل کلاسی ، کتاب درسی و مدرسه ها هستیم و نیز در سال جاری با نظر ویژه ریاست جمهوری به موضوع مطالعه و افزایش سرانه مطالعه بین دانش آموزان هستیم که بطور متوسط هر دانش آموز در مدرسه 4 کتاب در منطقه 8 کتاب و مرحله استانی 12 کتاب را مطالعه می کند و به همین ترتیب در هر مرحله رقابت ها انجام می شود.

وی تصریح کرد: امسال بنا را بر این گذاشته ایم که فعالیت های دانش آموزی در امر مطالعه و تحقیق مسئله محور باشد و مسائل مورد توجه ریاست جمهوری در حوزه موضوعات مدرسه ، آموزش و پرورش و موارد مبتلا  توجه ویژه ای شود  و بحث انشاء دانش آموزی را داریم که در مراحل مدرسه و منطقه  دانش آموزان به رقابت  می پردازند .

محمدی یاد آورشد : سرود های دانش آموزی نیز در سال تحصیلی جدید بر اساس محتوی درسی ، هویت ، دین و زبان به اجرا در می آید و بنا داریم سینما های کانونی را احیا کنیم و کانون ها به لحاظ ساختاری ، جذب و نگهداری دانش آموزان تفاوت فراوانی با سال گذشته خواهند داشت .

وی ادامه داد : همچنین  آموزش شبکه ای مدیران کانون ها و اردوگاه ها را شروع کرده ایم تا بتوانند به خوبی این مراکز را اداره نمایند و با توجه به برنامه ریزی های انجام شده امسال در بحث مطالعه و کتابخوانی به رقم قابل توجهی در سرانه مطالعه کشور دست خواهیم یافت .

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال قصد داریم  70 درصد بخشنامه های ارسالی به استانها را کاهش دهیم گفت: این کاهش تحت کتاب برنامه مدرسه آرایی موضوعی  1500 کار را عنوان کرده ایم که مدیران و مربیان یکبار برای همیشه می توانند برنامه های سال را دنبال و پیگری کنند .

وی در خاتمه گفت : برنامه ای تحت عنوان "پنجره "  که قصد دارد اوقات فراغت روز های تعطیلی دانش آموزان را مدیریت کند در قالب 170 برنامه  تهیه شده و به یاری خدا به زودی در اختیار مدیران مدارس قرار می گیرد که دیگر نگرانی برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان با این برنامه وجود ندارد .